Oceláři získali pátý titul v řadě - Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Aktuality

Oceláři získali pátý titul v řadě

29. dubna 2024, 09.52 | Sport - Potřetí zvládli v play-off sedmý duel a opět získali Pohár T. G. Masaryka. Hokejové extralize dál kralují Oceláři. V rozhodujícím sedmém utkání finále Třinec vyhrál v Pardubicích 2:1 ve druhém prodloužení. V čase 83:51 rozhodl David Cienciala, který paradoxně začal sezonu v Dynamu. Třinec má pátý titul v řadě a srovnal tak zápis Vsetína z let 1995 až 1999.

Obě branky během základní hrací doby padly ve druhé třetině. Slezané vedli od 25. minuty zásluhou trefy kapitána Petra Vrány v přesilovce, v čase 39:53 vyrovnal Ondřej Vála. O titulu nakonec rozhodl Cienciala, jenž sezonu začínal právě v dresu Dynama. Oceláři uspěli v šestnácté sérii po sobě. Jako první došli k titulu v play-off výhradně s výsledky 4:3 na zápasy. Získali celkově šestý titul. Poprvé slavil Třinec v roce 2011 a potom čtyřikrát za sebou v dohraných sezonách v letech 2019, 2021, 2022 a loni.

Zdroj: ČT sport